Kasyna inwestują w zieloną odnawialną energię

Kasyna inwestują w zieloną odnawialną energię

Większość osób kojarzy hazard wyłącznie z czystą rozrywką i doskonałą zabawą, jednakże ma on i inne strony. Kasyna całego świata aby nadążyć za postępującymi trendami i iść z duchem czasu wprowadzają w swoich obiektach najnowocześniejsze rozwiązania w różnych aspektach. Jedną z nich jest działanie na rzecz wprowadzania odnawialnych źródeł energii.

Nie jest tajemnicą, że kasyna, z racji swojej specyfiki generują ogromne zapotrzebowanie na energię. Aby wpisać się i wesprzeć panujące trendy kasyna coraz częściej decydują się na przejście na korzystanie z energii ze źródeł odnawialnych. Co więcej, część kasyn nawet decyduje się na sporą inwestycję w postaci budowy instalacji fotowoltaicznej, w celu wytwarzania energii na własne potrzeby. Inne formy energii odnawialnej, jak wodna czy wiatrowa są w świecie kasyn zdecydowanie mniej popularne.

Energia słoneczna w Nevadzie i Las Vegas

Przykładem, jednym najbardziej dobitnym w skali świata są kasyna leżące w stanie Nevada w Las Vegas. Otóż w ostatnich latach w Las Vegas zrodziła się inicjatywa zawiązana przez kilka tamtejszych kasyn. Polegała ona na stworzeniu na dachach budynków rozległych instalacji z paneli słonecznych, które miały docelowo dać im pełne przejście na energię odnawialną i umożliwić całkowite uniezależnienie się os miejskiej i stanowej sieci energetycznej. Projekt w Las Vegas wpisał się w tamtejsze miejskie plany całkowitego przejścia na energię ekologiczną i nie pochodzącą z paliw kopalnych.

Miasto Las Vegas w ostatnich latach całkowicie przestawiło swoje źródła na odnawialne stając się tym samym pierwszym miastem w całych Stanach Zjednoczonych, które tego dokonało i jednym z kilku obecnie na całym świecie, które dokonały takiego przejścia w 100%. Sukces projektu dobitnie pokazał, że jeśli się chce można dokonać dużych zmian, które poprawią świat. Sukces odnotowały również kasyna, które zbudowały infrastrukturę na dachach swoich budynków. Efektywność wytwarzania przez nie energii elektrycznej przerosła ich najśmielsze oczekiwania, dzięki czemu podmioty te mogą nie tylko zaspokoić swoje bieżące potrzeby w zakresie poboru i zużycia energii ale i posiadają nadwyżki sprzedawane do sieci miejskiej dla wybranych podmiotów. Dzięki temu projekt okazał się zyskownym źródłem dodatkowego przychodu dla kasyna z pozahazardowych źródeł.

Pionierskie działania kasyn z Las Vegas

Pionierskiej na skali USA i świata inicjatywy podjęła się w ostatnich latach grupa działających w Las Vegas o ogromnej renomie i znanych na całym globie. W grupie tej znalazły się takie kasyna jak dobrze znane MGM Resorts International a także Wynn Resorts Ltd, które stanowiły swego rodzaju „rdzeń” i wokół których skupiły się też i inne mniejsze podmioty z branży. Cała grupa wspólnie opracowała i wdrożyła w życie budowę instalacji będącej energetyczną alternatywą jeśli chodzi o wytwarzanie prądu. Ponieważ Las Vegas i cały region stanowi jedną z najbardziej nasłonecznionych metropolii w USA inwestycja stała się strzałem w dziesiątkę. Wybudowane na dachach kasyn potężne i rozbudowane instalacje fotowoltaiczne złożone z ogniw PV oraz kolektorów pozwoliły im w krótkim czasie się w pełni uniezależnić energetycznie, choć nie obyło się na początku bez zgrzytów i sporów ze stanowym operatorem dostarczającym prąd dla miasta.

Spór ze spółką Nevada Energy jednak szybko zażegnano na mocy porozumienia korzystnego dla obu stron. W krótkim czasie też to inicjatywy przystąpiło więcej kasyn, które również postanowiły się odciąć od stanowej infrastruktury i postawiły na samowystarczalność. Na mocy porozumień pomiędzy stanowym operatorem dostarczającym prąd a grupą kasyn spółka Nevada Energy w ramach rekompensaty za utracone zyski otrzymało od spółek kasynowych kwotę 100 milionów dolarów. Miało to zrekompensować jej utratę nabywców zużywających 6% wytwarzanej w całym stanie energii. Efekt końcowy jest taki, że kasyna produkują energię na własne potrzeby i sprzedają nadwyżki dodatkowo na tym zarabiając, natomiast stanowy operator zyskał około 6% nadwyżkę, która też może przeznaczyć na inne cele i także mieć na tym korzyść finansową. Widzimy więc, że przedsięwzięcie okazało się przynosić obu stronom dodatkowe profity. A wszystko dzięki taniej ekologicznej energii prosto ze Słońca.

Innym rozwiązaniem jest wspieranie kasyn internetowych, które są o wiele bardziej ekologiczne, a do tego oferują znacznie szerszy wachlarz rozrywki niż kasyna naziemne. W kasynach online roi się także od różnych emocji, jak choćby bonusy bez depozytu w postaci darmowych spinów na sloty. Odbierając bonusy bez depozytu, Book of Dead, Starburst, czy Book of Ra to zazwyczaj główne automaty do gier online, na jakich będziemy mogli wykorzystać nasze darmowe zakręcenia. Wystarczy namierzyć licencjonowane kasyna online i porównać ich oferty, aby znaleźć najdogodniejszą dla siebie zabawę na pieniądze.