Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej   Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

 

 
Środkowopomorska Grupa Działania” wzięła udział w konkursie ogłoszonym przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na rok 2009 oraz otrzymała wysoką ocenę i dofinansowanie w kwocie 249 050 zł projektu „Środkowopomorska Szkółka Liderów Ekologii”.
 
W projekcie uczestniczyć będzie 400 gimnazjalistów z terenu gmin członkowskich ŚGD. Uczestnicy ci wezmą udział w 5-dniowych wyjazdowych szkoleniach ekologicznych w pięciu blokach tematycznych. Realizacja programu odbędzie się ośrodku nad morzem, a uczestnicy szkoleń będą mieli zapewnione zakwaterowanie i wyżywienie oraz realizację programu merytorycznego. Ponadto zorganizowane zostaną wycieczki edukacyjne do:
 
- do Regionalnego Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Sianowie (Arboretum, Wysypisko Odpadów)
- wycieczka rowerowa do Darłowa i Darłówka
- wycieczka do Parku Wodnego w Darłówku
- wycieczka do elektrowni szczytowo – pompowej w Żydowie
- wycieczka do Słowińskiego Parku Narodowego.
 
Podczas zajęć szkoleniowych i wycieczek uczniowie stworzą publikację pt.: „Przewodnik po Pomorzu Środkowym”, która zostanie wydana w ilości 500 szt. Ponadto w ramach kontynuacji działań poprojektowych na stronie ŚGD zostanie utworzone „Środkowopomorskie Forum Liderów Ekologii”- internetowe forum dyskusyjne, platforma wymiany poglądów na temat realizacji niniejszego projektu.